• Nitra

• Vraví sa, že do tretice všetko dobré. A nám naozaj vyšla aj táto v poradí už tretia akcia za týždeň. Počasie nám opäť prialo, slniečko sa na nás usmievalo. A my sme sa vydali navštíviť zaujímavosti nášho okresného mesta. To, čo sme sa učili na hodinách vlastivedy, sme si prezreli naživo. Domov sme sa vracali síce trošku unavení, ale obohatení o nové a zaujímavé zážitky.

• Danka a Janka

• Divadelné predstavenie v obnovenej premiére s názvom Danka a Janka sme si veľmi radi opäť pozreli v Starom divadle v Nitre 13.9. Opäť to bolo jedno príjemne prežité dopoludnie.

• Dopravné ihrisko

• 10. septembra sme navštívili dopravné ihrisko v Nitre, kde sme si svoje teoretické vedomosti vyskúšali v praxi. Jazdili sme na bicykloch aj kolobežkách a snažili sme sa správať ako zodpovední účastníci cestnej premávky. Za občasné nedodržanie pravidiel nás čakala „pokuta“ vo forme odstavenia nášho dopravného prostriedku na 5 minút. Čas takto strávený, považujeme za veľmi užitočne a aj príjemne prežitý.

• Dňa 13.6.2018 sme sa spolu s rodičmi zúčastnili na školskom výlete. Navštívili sme zámok Smolenice, jaskyňu Driny a Piešťany. Hoci sme sa nedostali na loď a kvôli búrke aj trochu zmokli, výlet to bol plný dobrodružstiev a zážitkov.

• Ešte v marci sa niektorí žiaci našej školy zúčasnili medzinárodnej matematickej súťaže pre žiakov základných a stredných škôl Matematický klokan. Najlepšie uspel Patrik Farkaš, žiak 2.ročníka, ktorý sa v rámci Slovenskej republiky zaradil medz 20% najúspešnejších riešiteľov. Gratulujeme!

• Talent regiónu 2018

• Dňa 23. mája 2018 sa konala regionálna spevácka súťaž Talent regiónu, ktorú každoročne organizuje Základná škola Lužianky. Súťaže sa zúčastnili školy: ZŠ Zbehy, Lužianky, Čakajovce, Výčapy-Opatovce, H.Lefantovce a Nové Sady. Súťažilo sa v speve ľudovej a modernej piesne.

Našu školu reprezentovala Romanka Hupková, žiačka 4.ročníka, ktorá získala pekné 2. miesto v speve ľudovej piesne.

Gratulujeme k umiestneniam a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Hviezdoslavov Kubín 2018 - obvodné kolo Nitra

• VEĽKÁ GRATULÁCIA. Toto sme tu ešte nemali... v obvodnom kole v Nitre sa obe naše dievčatá Lejka Kušš s prózou a Ninka Ďurinová s poéziou umiestnili na krásnom 3. mieste. Obe chodia do jednej triedy a obe ich pripravovala pani učiteľka Babocká. V konkurencii 18 škôl sa podaril takýto úspech. Veľmi sa tešíme a ešte raz G R A T U L U J E M E !!!

• Hviezdoslavov Kubín 2018 - školské kolo

• Dńa 9.2.2018 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína

Výhercovia v kategórii poézia:

1. Nina Ďurinová, 2. ročník
              2. Ela Tomková, 2.ročník
              3. Patrik Farkaš, 2. ročník

Výhercovia v kategórii próza:

1. Lea Kušš, 4.ročník
              2. Romana Hupková, 4. ročník
              3. Annamária Gažiová, 3. ročník
            • Karneval

• 31.1.2018 sa v našej škole uskutočnil tradičný karneval. Výborne sme sa všetci zabavili a zasúťažili si.

• XV. vianočný benefičný koncert

• Do galérie XV. vianočný benefičný koncert boli pridané fotografie.

Dňa 15.12.2017 sa v Kultúrnom dome Horné Lefantovce uskutočnil XV. vianočný benefičný koncert. Ďakujeme návštevníkom za účasť a prispievateľom za finančnú podporu, ktorá bude použitá na rozvoj školy. Všetkým želáme krásne a požehnané vianočné sviatky!.