• Stretnutie s poľovníkmi

• Vynikajúcu ukážku a besedu od poľovníkov sme mohli zažiť v jedno júnové dopoludnie, kde sme sa bližšie oboznámili, aké dôležité je chrániť prírodu, ako sa v lese správať a starať sa o zvieratká. Na záver sme dostali aj zaujímavú úlohu – vypracovať projekt s názvom „ Náš les“.

• Koncoročný výlet

• Ako to už býva zvykom, po 10 mesiacoch usilovnej práce, sme sa všetci tešili na koncoročný výlet. Naše kroky viedli na zámok v Bojniciach, kde sme si mohli pozrieť niekoľko rozprávok. Zážitok to bol úžasný, pretože nám ich zahrali  mladí, talentovaní herci.  Odtiaľ sme potom vystúpili do areálu „Čajka- chodník v korunách stromov“, kde tí odvážnejší sa naozaj ocitli nad korunami stromov a ostatní sa zatiaľ vyšantili v rozprávkovom areáli, kde sa mohli „stretnúť“ so šmolkami , vidieť a vstúpiť do ich domčekov a dotknúť sa obrovských dinosaurov. Naozaj máme na čo spomínať.

• Hurá na prázdniny!

• Školský rok ubehol ako voda a nastal posledný deň... Žiaci síce prišli do školy, ale trošku inak. Chýbali im školské aktovky. Veď načo by im aj boli! V tento deň sa predsa neučí, ale bilancuje - žiaci dostávajú zaslúžené vysvedčenie. Je to deň, kedy sa vyhodnocujú aj všetci tí, ktorí našu školu úspešne reprezentovali v rôznych súťažiach, či už vedomostných, alebo športových a tiež v školskom zbere papiera. I keď sa väčšina žiakov na prázdniny teší, i tak niektorí nostalgicky vyriekli, že im škola bude predsa len chýbať.

• Deň detí

• Deň detí pre nás pripravili pani učiteľky tentokrát trochu inak. Bolo to vlastne prekvapenie. Ráno sme pricestovali do Nitry a tam už nám bol prezradený cieľ našej cesty - návšteva vivária a botanickej záhrady pri SPU Nitra. Bol to nezvyčajný zážitok pre väčšinu z nás, kde sme po prvýkrát mali v rukách,  či na pleciach živého jaštera, či hada. Odtiaľ sme sa pokochali krásou rastlín v botanickej záhrade. Celkom na záver sme sa osviežili zmrzlinou.

• Deň matiek

• Pre mamičku moju milú, ktorú rada mám… Druhá májová nedeľa patrí tradične všetkým mamám. Na tento deň nezabudli ani naši žiaci, ktorí si pod vedením svojich vyučujúcich, pripravili kyticu uvitú z básní, piesní, scénok a tancov. Potlesk, ktorí po vystúpení nasledoval, svedčil o tom, že program sa prítomným mamičkám, babičkám a tetám veľmi páčil.