• Veľkonočné tvorivé dielne v ŠKD

• V jedno slnečné popoludnie sa ŠKD zmenil na remeselnícku dielňu, kde žiaci za pomoci pani vychovávateľky zhotovovali kraslice a iné jarné dekorácie, ktorými si môžu vyzdobiť svoje detské izbičky. V miestností vládol čulý pracovný ruch a veselá nálada. Deti ukázali, že majú nielen bystré hlavičky,  ale aj šikovné ruky.

• 22. marec ako Svetový deň vody si pripomíname už tri desaťročia.

Mať k dispozícii pitnú vodu, nie je samozrejmosť ani v 21. storočí.  K aktivitám Svetového dňa vody sa môže zapojiť každý jednotlivec a to nielen 22. marca. To ako sa žiaci učia šetriť vodou sme si porozprávali v tento deň na hodinách čítania a stvárnili prostredníctvom rôznych výtvarných techník na hodinách výtvarnej výchovy. Samozrejmosťou bolo, že žiaci a aj vyučujúce  boli v modrom oblečení.  Tento deň sme zavŕšili turistickou vychádzkou po obci, kde sme navštívili verejný prameň, ktorý je vyhľadávaný aj občanmi z iných obcí.

• Okresné kolo Pytagoriády

• To, že v našej malej školičke sú šikovní a múdri žiaci, svedčia nielen ich vysvedčenia, na ktorých sa už niekoľko rokov neobjavila horšia známka ako dvojka, ale aj výsledky z niektorých súťaží, do ktorých sme sa zapojili. Tentokrát to bola matematická súťaž - Pytagoriáda, kde v okresnom kole získala pekné 15.-17. miesto spomedzi päťdesiatich súťažiacich žiačka 3. ročníka LEJKA JAROŠOVÁ.

Gratulujeme!!!