• Turnaj vo vybíjanej - 16.11.2022

• https://zsvrbove.sk/wp-content/uploads/vyb%C3%ADjan%C3%A1.jpgTurnaj vo vybíjanej

Dňa 16.11.2022 sa na našej škole uskutočnil veľmi zaujímavý turnaj vo vybíjanej, ktorý bol  plný dynamiky, pohybu a kde všetci žiaci podali veľmi dobré výkony. Do finále a dostalo družstvo s kapitánom Dávidom Cetenyim a družstvo s kapitánom Benjamínom Jagdwirthom.
              Tu sú celkové výsledky:
              1. miesto – Družstvo kapitána Dávida Cetenyiho
              2. miesto – Družstvo kapitána Benjamína Jagdwirtha
              3. miesto – Družstvo kapitána Lukáša Patroviča
              Víťazom blahoželáme a ostatným žiakom ďakujeme za účasť.

• Európsky týždeň boja proti drogám 2022

• 14.11.2022-20.11.2022 – Európsky týždeň boja proti drogám

Európsky týždeň boja proti drogám každoročne pripadá na tretí novembrový týždeň. V tomto roku teda prebieha od 14. do 20. novembra 2022. Jeho cieľom je zdôrazniť význam prevencie v boji proti zneužívaniu drog a zároveň zvýšenie povedomia o legálnych a nelegálnych drogách.
              Alkohol je jednou z najčastejšie používaných návykových látok v Slovenskej republike. Spotreba alkoholu na Slovensku je vyššia, ako je primeraná spotreba v Európe. Podľa Štatistického úradu Slovenskej republiky bola spotreba alkoholických nápojov (víno, pivo, destiláty) na 1 obyvateľa (18 a viac rokov) v roku 2019 124 litrov. Vo svete sú približne 3 milióny úmrtí každoročne výsledkom škodlivého požívania alkoholu. Okrem zdravotných dôsledkov ide aj o značné sociálne a ekonomické straty pre jednotlivcov a spoločnosť.
              V snahe predchádzať tragickým udalostiam na cestách v dôsledku jazdy pod vplyvom alkoholu pripravilo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky informačnú kampaň s názvom „Alkohol za volantom môže zabíjať“. Kampaň trvá do konca roka 2022 a hlavnými heslami kampane sú „Všetci sa chceme vrátiť domov živí a zdraví“ a „Šoféruj iba triezvy“ (bližšie informácie o kampani sú dostupné na www.minv.sk).
              Aj žiaci našej školy si pripomenuli Európsky týždeň boja proti drogám nasledujúcimi aktivitami:

dátum                    náplň

14.11.2022            TŠV – „Zober loptu, nie drogu“ – športové hry

INF, CLIL - plagáty s protidrogovou tematikou

15.11.2022            SJL – rýmujeme a kreslením dotvárame

16.11.2022            VYV, PRV – plagáty s protidrogovou tematikou

TŠV - „Šport je moja závislosť“ – turnaj vo vybíjanej

17.11.2022            Štátny sviatok

18.11.2021            VYV – plagáty s protidrogovou tematikou

• „Týždeň zdravej výživy“ - 17.10.2022 – 21.10.2022

• Dôležitou vecou k dobrému a dlhému životu je zdravá výživa. Preto sa na našej škole uskutočnil „Týždeň zdravej desiaty“ a to od 17.10.2022 do 21.10.2022, zameraný na zníženie množstva sladkostí a sladkých nápojov, a zvýšenie množstva ovocia, zeleniny a čistej vody na desiatu. V tomto týždni sa žiaci snažili nosiť zdravé desiaty, či už to boli zdravé chlebíky, zdravé tyčinky, jogurty, tiež zdravé čaje, mlieko a najmä čistú vodu, ktorá je najzdravšia.
              Zdravé desiaty dodržali nosiť všetci naši žiaci a preto víťazmi boli všetci a získali zdravé celozrnné tyčinky a dobre si na nich pochutili.