• Šarkaniáda

• Príroda v jeseni hýri na Slovensku farbami. Okrem kaleidoskopu farieb ponúka toto zázračné obdobie množstvo príležitostí na zábavu. Naši žiaci si jedno takéto slnečné popoludnie spestrili už tradičnou šarkaniádou.

• Október - Mesiac úcty k starším

• Jeseň je obdobím umeleckých diel prírody . Stromy ohromujú pestrými farbami. Takýmto umeleckým dielom je aj človek v jeseni života. Tvaroval a formoval ho majster život svojimi radosťami aj starosťami. A práve dnes je ten správny čas , kedy žiaci našej základnej školy a zároveň vnuci a vnučky  našich najstarších obyvateľov ich prišli obdarovať  svojím pohladením v podobe bohatého kultúrneho programu.

• Letná škola 3

• 13.8. bol obyčajný letný deň. Pre nás, žiakov ZŠ Horné Lefantovce bol trošku iný, lebo hoci boli letné prázdniny, s radosťou sme privítali ponuku od našich pani učiteliek , prežiť spoločne letné dopoludnie. Hlavnou náplňou toho dňa bolo opekanie a hry v prírode. Tu sa nám patrí poďakovať  niektorým obyvateľom Sadovej ulice – milým ujom a tetuškám, ktorí sa o nás s radosťou postarali a pripravili nám skoro všetko, čo k takému opekaniu treba. Pán Cetényi nám pokosil trávu, nachystal drevo na ohnisko. Pani Ilášová a Čergeťová priniesli stolík a pán Jaroš zeleninku. Takéto prekvapenie sme ani nečakali. Ďakujeme!

• Letná škola/3

• Toto tlačivo si môžete stiahnuť na nasledovnom odkaze:

• Letná škola

• Škola aj cez prázdniny? Prečo nie! Tentokrát však bez školského zvončeka, školských lavíc a učebníc iba tak, pretože nás to baví. Baví nás  cez prázdniny súťažiť, hrať sa  riešiť zaujímavé ekohry . A prečo škola? Lebo nám ju zorganizovali pani učiteľky a obecný úrad sa postaral o to, aby nám na tieto činnosti nechýbala energia a zabezpečil nám občerstvenie. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie pokračovanie Letnej školy.

• Liptov

• 24. 6. 2019 sme sa spolu s ďalšími dvomi malotriedkami vybrali na posledný celodenný výlet až na Liptov, konkrétne do športového areálu XSPORT. Tu sme sa mohli zúčastniť rôznych netradičných športových aktivít. Veľkej obľube sa tešila ľukostrelba, aquazorbing, bungee running a štvorkolky. Úsmev na perách u nás vylúdili okuliare opitosti, ale i bludisko a trampolíny. Určite sme tu neboli naposledy!

• Rozprávková škola v prírode Tramptária Krahule

• V dňoch 10.06.2019 až 14.06.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili rozprávkovej školy v prírode Tramptária Krahule. Turistická ubytovňa Konica, v ktorej sme bývali,  je obklopená krásnou prírodou a lesmi Kremnických vrchov, ktoré sú zároveň geografickým stredom Európy. Žiaci tu mali bohatý program a svoje sily si zmerali spolu so svojou animátorkou Ninkou, s ktorou zdolali cestu priamo do stredu Európy, kde navštívili kostol svätého Jána Krstiteľa, vystúpili na Krahulskú rozhľadňu a pokochali sa pohľadom na Kremnické vrchy a mesto Kremnicu. Tiež ukázali svoju zdatnosť a šikovnosť v kráľovských remeslách, a to v šperkárstve, maľovaní, športe, lukostreľbe, jazde na koníkoch, jazde na autíčkach Plasma Car, tanci a divadle. Žiaci sa tiež zúčastnili veľkolepej korunovácie kráľa a kráľovnej, kráľovského bálu, Talentmánie a zábavného programu Tipovačka. A keďže nazbierali v aktivitách najviac tramptárov, vyhrali Kráľovsky poklad plný chutných sladkých prekvapení. Zážitky zostanú a nové ich ešte len čakajú.

• Volavkine výtvarné dni

• V 23. ročníku výtvarno- umeleckej súťaže Volavkine výtvarné dni naši žiaci súťažili s viacerými plnoorganizovanými školami a opäť boli úspešní. Z úspechu sa tešíme a dievčatám – Natálke Ilášovej a Ninke Ďurinovej srdečne blahoželáme.

• 8. máj - Deň víťazstva nad fašizmom

• Kladením vencov k pamätníkom pripomínajúcim obete  doposiaľ najväčšieho vojnového konfliktu, známeho ako 2. svetová vojna, si každoročne pripomíname víťazstvo nad fašizmom. Tento rok to už bolo po 74.-krát.

• Zober loptu, nie drogy

• V rámci projektu „Zober loptu , nie drogy“ sa žiaci našej školy venovali v posledný marcový týždeň zvyšovaniu telesnej zdatnosti, ale aj rozvoju morálno- vôľových vlastností prostredníctvom športových popoludní. Aby bola naplnená základná filozofia projektu, vyučujúce sa  snažili pripraviť také športové aktivity, ktoré sú pre žiakov atraktívne a populárne. Žiaci si teda zahrali hlavne vybíjanú a futbal.