• Prianie

• Vianoce krásne a čisté ako sneh,
              na stole nech všetkým ľuďom rozvoniava oblátka a med.
              Nech každé srdiečko sťa oheň zahorí,
              všetkých ľudí nech láska a dobro naplní.
              Nielen na Vianoce a na Nový rok,
              ale počas všetkých dní želáme Vám úspešný a šťastný nový rok.

• Sánkovačka

• Na kopci je veľa deti,
                                                  prvý, druhý a aj tretí…
              Spúšťajú sa z kopčeka
              bieli sú jak od mlieka.

Je tu veľká sanica,
              majú červené líca.
              Je im všetkým veselo,
              keď tu zrazu zaznelo:

„Postavte si snehuliaka,“
              nad hlavou im škrieka straka,
              preletela ponad rolu,
              dnes má ale veľkú smolu.
              Deti chcú sa sánkovať,
              nie snehuliaka stavať

• Medzinárodný týždeň vzdelávania – 15.11.2021 – 19.11.2021

• Žiaci 2. ročníka v rámci „Medzinárodného týždňa vzdelávania“ dňa 18.11.2021, na hodine čítania, súťažili v čítaní na rýchlosť, kde sa najlepšie darilo Samuelovi Fačkovcovi, ktorý svoj text, bez chýb, prečítal najrýchlejšie.
              Tu sú prvé tri miesta:
              1. miesto: Samuel Fačkovec
              2. miesto: Michaela Vaňová a Andrej Teplánský
              3. miesto: Andrej Mládek.

• Mikulášku dobrý strýčku

• Mikulášku, dobrý strýčku,

modlím sa ti modlitbičku,

zlož tú svoju plnú tašku,

daj nám darov, svojich trošku,

či koníčka medového, či koláčka makového,

veď ty strýčku Mikuláš, mnoho dobrých darov máš...

Tak takto a ešte ďalšími básničkami a piesňami privítali žiaci našej školy už v piatok Mikuláša. Hoci niektoré deti sa tejto milej slávnosti pre chorobu nemohli zúčastniť, balíček na nich určite počká. Pevne dúfame, že snáď o rok nám sv. Mikuláš prinesie nielen balíčky  plné sladkostí, ale aj život bez pandémie.

• Stolnotenisový turnaj

• Dňa 24.11.2021 sa na našej škole uskutočnil veľmi zaujímavý stolnotenisový turnaj, ktorý bol  plný dynamiky, pohybu a kde všetci žiaci podali veľmi dobré výkony. Do úzkeho finále sa dostali štyria žiaci a z víťazstva sa tešil žiak 2. ročníka Dávid Cetenyi.

Tu sú celkové výsledky:
              1. miesto – Dávid Cetenyi
              2. miesto – Andrej Teplánský
              3. miesto – Lukáš Patrovíč
              4. miesto – Stela Mária Fikselová.
              Víťazom blahoželáme a ostatným žiakom ďakujeme za účasť.

• 15.11.2021-19.11.2021 – Európsky týždeň boja proti drogám

• Európsky týždeň boja proti drogám pripadá na tretí novembrový týždeň kalendárneho roka. Zámerom je upriamiť pozornosť na dôležitosť prevencie užívania drog - znížiť a odstrániť dopyt po nezákonných a nelegálnych drogách, a to najmä medzi deťmi a mladými ľuďmi.

Svetová správa o drogách 2020 (World Drug Report 2020) uvádza, že aspoň jedenkrát v roku 2020 užilo drogu približne 275 miliónov ľudí vo svete (asi 5,6% celosvetovej populácie) vo veku 15 až 64 rokov.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie zomrelo v roku 2020 približne 450 000 ľudí v dôsledku užívania drog. Z týchto úmrtí, 167 750 bolo priamo spojených s poruchami užívania drog (predovšetkým predávkovaním). Zvyšok bol nepriamo pripísaný užívaniu drog a zahŕňal aj úmrtia na HIV a hepatitídu C získané prostredníctvom nebezpečných injekčných postupov.

Aj žiaci našej školy si pripomenuli Európsky týždeň boja proti drogám nasledujúcimi aktivitami:

15.11.2021 INF - plagáty s protidrogovou tematikou

16.11.2021 CLIL – plagáty s protidrogovou tematikou

17.11.2021 Štátny sviatok

18.11.2021 SJL – rýmovačky, básničky o droge

19.11.2021 TSV - „Šport je moja závislosť“ – turnaj v stolnom tenise

VYV – plagáty s protidrogovou tematikou

• Šarkaniáda

• Šarkaniáda sa nám síce trošku termínovo posunula pre nepriaznivé počasie. Bola totiž pekná, slnečná jeseň, „čo šarkanom nevyhovuje“. 24.11.2021 prišiel deň, keď sme aj my mohli zrealizovať našu školskú šarkaniádu. Oblohu oživili a rozveselili farbami šarkany rôznych veľkostí a tém. Krásne sa vzniesli k oblohe za veľkej radosti a nadšenia detí.

Znovu sa nám potvrdilo, že táto aktivita patrí k veľmi obľúbeným, jesenným podujatiam, ktoré zaručene vyčaria úsmev na tváričkách detí.

• Florbal

• Na našej škole sme sa v tomto školskom roku zamerali na rozšírenie aktivít aj v ŠKD. Telovýchovnú a športovú oblasť sme rozšírili o videometodiku, pohybové zručnosti a praktický tréning vo florbale. Motivovalo nás k tomu  aj napr. odborníkmi popísané rozvíjanie pohybových zručností  pri držaní a práci s florbalkou  u žiakov mladšieho školského veku.  Tento žiacky vek nazývajú aj „zlatý vek motoriky“, ktorý  tvorí nevyhnutný základ, pre ich zdravý fyzický aj psychický vývoj. Florbal naše deti úžasne zaujal a baví ich.