• Vážení rodičia a priatelia školy,

riaditeľstvo školy Vás srdečne pozýva

na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ,

ktorý sa bude konať dňa 29. marca 2023

od 7.50-10.30 hod.

Príďte sa pozrieť, ako pracujú Vaše deti – naši žiaci na vyučovaní t.j. podľa rozvrhu hodín.

1.vyuč. hod. - SJL 1. roč.

2.vyuč. hod – MAT  2.+3.  roč.

3.vyuč.hod. – TŠV  1.roč.

Pozývame tiež rodičov detí, ktoré navštevujú materskú školu, najmä rodičov budúcich prvákov. Navštívte nás a pozrite si prácu žiakov, chod školy a ponuku aktivít, ktoré pre žiakov robíme.

Radi Vás privítame!

• Ako by mali rodičia predškoláka pozitívne pripraviť dieťa na školu?

• Zhovárať sa o škole pozitívne - priblížiť dieťaťu, čo ho čaká, aký bude denný rodinný a školský režim.
              • Vytvárať pozitívnu predstavu o škole - nepreháňať, hovoriť otvorene a realisticky.
              • Hrať sa doma „na školu“, aby si dieťa lepšie vedelo predstaviť, ako to bude v škole vyzerať.
              • Vysvetliť dieťaťu čo sa od neho bude očakávať – sedenie v lavici, domáce úlohy…
              • Objasniť mu, že v škole získa aj nových kamarátov a naučí sa veľa nového a zaujímavého.
              • Vysvetiť dieťaťu, že sa stále bude mať čas  na  hry  aj  počas školského roka.

10toro NIE pre rodiča predškoláka

Alebo ako nenastrašiť svoje dieťa pred nástupom do školy

• Nehovorím dieťaťu, že už sa viac nebude hrať.
              • Nestresujem dieťa s nedostatkom času.
              • Nevyhrážam sa dieťaťu školou ako trestom.
              • Nehovorím dieťaťu o neúspechu.
              • Nehovorím dieťaťu o mojich zlých zážitkoch.
              • Nestraším dieťa so zlými pani učiteľkami.
              • Nepodceňujem schopnosti dieťaťa.
              • Neporovnávam dieťa s inými deťmi či súrodencom.
              • Nevysmievam sa obavám dieťaťa.
              • Nebagatelizujem význam vzdelania.

• Riaditeľské voľno - 24. marec 2023

• Riaditeľka  Základnej školy, Farská ulica 20, Horné Lefantovce oznamuje, že dňa 24. marca 2023 bude  žiakom udelené riaditeľské voľno v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov o udelení riaditeľského voľna žiakom školy.

V tento deň bude prebiehať Aktualizačné vzdelávanie zamestnancov. Profesijný rozvoj pedagogických a odborných zamestnancov upravuje Zákon 138/2019 Z.z. o pedagogických a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zmien.

Mgr. Janka Jankulová

• Zápis do 1. ročníka v šk.roku 2023/24

• Dátum a čas konania zápisu:

4. apríl 2023  (utorok)   od  14.00  do  17.00 hod.

Možnosť individuál. zápisu ( len v prípade závažných dôvodov -ochorenie...)po dohode s učiteľkou, ktorá bude zápis vykonávať .

Zapisujú sa všetky deti narodené od 1.9.2016 do 31.08.2017 aj deti, ktoré mali v školskom roku 2022/2023  odklad školskej dochádzky.

Ak ste sa rozhodli zapísať svoje dieťa v školskom roku 2023/2024  do https://zsbelehradska.sk/wp-content/uploads/2020/02/z2.jpg 1. ročníka  na našej ZŠ, je potrebné , aby ste vyplnili tlačivo Prihláška na vzdelávanie v ZŠ na škol. r. 2023/2024, ktorú sme Vám zaslali prostredníctvom materskej školy. V deň zápisu ,Vám po predložení rodného listu dieťaťa a OP rodičov   skontrolujeme údaje na Prihláške na vzdelávanie v ZŠ v škol. roku 2023/2024. Zápisu sa zúčastní dieťa a obaja rodičia. V prípade , že sa jeden z rodičov nebude môcť zápisu zúčastniť, je potrebné , aby rodič  , ktorý sa zápisu nezúčastní splnomocnil rodiča, ktorý sa zápisu s dieťaťom zúčastní.( Tlačivo si môžete vyzdvihnúť v MŠ Horné Lefantovce.)*

Ak je pravdepodobné, že dieťa, ktoré dosiahne šesť rokov veku do 31. 08. 2023 (vrátane), nedosiahne školskú spôsobilosť,  riaditeľ základnej školy odporučí zákonnému zástupcovi, aby požiadal riaditeľa príslušnej materskej školy buď o prijatie dieťaťa do materskej školy, ak dieťa nenavštevovalo materskú školu, resp. o pokračovanie vzdelávania v materskej škole na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom zákonného zástupcu . Ak riaditeľ príslušnej materskej školy rozhodne o pokračovaní vzdelávania v materskej škole, zákonný zástupca oznámi túto skutočnosť základnej škole, do ktorej zapísal svoje dieťa.

Na základné vzdelávanie možno výnimočne prijať dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku a to vždy po vyjadrení príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a všeobecného lekára pre deti a dorast a predložení dokladu o získaní predprimárneho vzdelania.

O prijatí  dieťaťa   na   základné   vzdelávanie   rozhodne   riaditeľ  školy do 15. júna, ktorý predchádza školskému roku, v ktorom sa má základné vzdelávanie začať.

V  prípade   prezenčného  zápisu  podľa  zákona musia  prísť s dieťaťom  obaja zákonní zástupcovia.*

Doklady potrebné k zápisu:

• občiansky preukaz, resp. iný doklad o trvalom pobyte
              • rodný list dieťaťa
              • splnomocnenie  – ak jeden zo zákonných zástupcov sa z vážnych dôvodov nemôže dostaviť, tlačivo  splnomocnenia si môžete vyzdvihnúť v MŠ HORNÉ LEFANTOVCE

Prečo práve ZŠ Farská ulica 20, Horné Lefantovce?

• kvalifikovaný a obetavý personál
              • individuálny prístup pri nízkom počte žiakov v ročníku
              • Anglický jazyk od 1.ročníka
              • Vyučovanie prírodovedných a výchovných predmetov metódou CLIL