• Vianočná akadémia

• Nekonečné nácviky programu na vianočnú akadémiu sa ukončili. V piatok 16. decembra boli pozvaní do našej vyzdobenej a vysvietenej školy rodičia, starí rodičia a súrodenci. Naši žiaci pod vedením pani učiteliek si pripravili pestrý vianočný program. Diváci nešetrili chválou a potleskom. Po ukončení vystúpenia sme sa ešte všetci – rodičia, žiaci i pani učiteľky stretli na pohostení, ktoré pripravili mamičky našich žiakov.

• Koncert Mateja Beňu

• Advent sa v našej škole začal veselo, pretože nás navštívil spevák ľudových piesní a muzikant, ktorý vedel hrať na také hudobné nástroje ako sú napr: fujara, koncovka, ústna harmonika, píšťalka, gajdy trúbka, ozembuch.

Piesne sme si aj spoločne zaspievali a tie, ktoré sme nepoznali na tie sme si aspoň zatancovali.

• Snehová kráľovná

• Vo štvrtok ráno sme museli prísť do školy už pred pol siedmou. Dôvod tohto skorého príchodu bola cesta do Bratislavy. Prvá zastávka bola v Pistoriho paláci, kde sme si pozreli rozprávku od H.Ch. Andersena- Snehovú kráľovnú. Po ukončení predstavenia sme sa ešte vybrali do vianočného mestečka, kde nás očarila prekrásna vianočná výzdoba. A my sme samozrejme neodolali vianočným ozdôbkam a perníčkom, ktoré sme priniesli aj našim rodičom a súrodencom.

• Mikuláš

• Tohtoročný Mikuláš prišiel do našej školy veľmi skoro ráno, takže nám balíčky nemohol odovzdať osobne, ale nám ich nechal pri vianočnom stromčeku. V koši však okrem sladkostí boli aj vstupenky do kina, takže sme si popoludnie spestrilij sledovaním rozprávky Neobyčajný svet.