• Deň Zeme

• Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Iniciátorom bol environmentálny aktivista, senátor Spojených štátov z Wisconsinu, Gaylord Nelson. Tento deň sa začal oslavovať od roku 1970. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytované Zemou. Je potreba si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia. My žiaci sme sa tiež chceli pričiniť na skrášľovaní  a vyčistení  okolia našej školy tým, že sme vysadili kvety a vyhrabali nečistoty. Aj sme si pritom zasúťažili o najväčšiu kopu nečistôt. Výhra bola sladká.

• Slávik Slovenska

• 14.04.2023 sa na našej škole konalo školské kolo speváckej súťaže „Slávik Slovenska“. Bol to už jeho 31. ročník a žiaci výborne zaspievali rôzne druhy ľudových piesní a výsledky sú nasledovné:

I. kategória: žiaci ročníkov 1.-3.

1. miesto: Matúš Macho – 1. ročník

2. miesto: Lukáš Patrovič – 3. ročník

3. miesto: Lea Jarošová – 3. ročník

Čestné uznanie: Dávid Cetenyi – 3. ročník (cenu mu udelila žiacka porota)