• Workshop „Bezpečné správanie“

•  Súvisiaci obrázok

Workshop „Bezpečné správanie“

Vo februári 2024 sa žiaci ročníkov 1.-4. zapojili do workshopu na tému „Bezpečné správanie“, kde pomocou internetu a kresby vypracovávali témy, ktoré si sami vybrali. Sú to napríklad aj tieto témy:

• všeobecné bezpečné správanie
              • riziká internetového sveta
              • riziká v prírode, v škole, pri športe, na výlete, pri mori, na ihrisku a podobne.

Žiaci vytvorili veľmi pekné plagáty alebo prezentácie!

• Svetový deň vody

• Už tri desaťročia je 22. marec Svetový dňom vody. Mať pitnú vodu k dispozícii nie je samozrejmosťou všade vo svete. Na našej škole v tento deň prebiehalo tematické vyučovanie, kde sme sa dozvedeli o vode veľa zaujímavých a dôležitých informácií, popritom sme vyriešili matematické príklady s vodníkom Čľupkom. Kolobeh vody v prírode vysvetlili tretiaci svojim spolužiakom druhákom, vymysleli sme spoločne básničky o vode  a spievali sme piesne v ktorých sa spomínala voda, potôčik, riečka. Popoludní sme navštívili studničku - prameň, ktorý je navštevovaný nielen občanmi z Lefantoviec, ale aj obyvateľmi z okolitých obcí.

• Zápis do 1. ročníka v školskom roku 2024/2025

• Zápis do 1. ročníka v šk. roku 2024/25

·  Dátum a čas konania zápisu:

3. apríl 2024  (streda)   od  13.30  do  17.00 hod.

Možnosť individuálneho zápisu (len v prípade závažných dôvodov - ochorenie...) po dohode s učiteľkou, ktorá bude zápis vykonávať .

Zapisujú sa všetky deti narodené od 1.9.2017 do 31.08.2018 aj deti, ktoré mali v školskom roku 2023/2024 odklad školskej dochádzky.

https://zsbelehradska.sk/wp-content/uploads/2020/02/z2.jpgAk ste sa rozhodli zapísať svoje dieťa v školskom roku 2024/2025  do 1. ročníka  na našej ZŠ, je potrebné, aby ste vyplnili tlačivo. Prihláška na vzdelávanie v ZŠ na škol. r. 2024/2025, ktorú sme Vám zaslali prostredníctvom materskej školy. V deň zápisu, Vám po predložení rodného listu dieťaťa a OP rodičov   skontrolujeme údaje na Prihláške na vzdelávanie v ZŠ v škol. roku 2024/2025. Zápisu sa zúčastní dieťa a obaja rodičia. V prípade, že sa jeden z rodičov nebude môcť zápisu zúčastniť, je potrebné, aby rodič , ktorý sa zápisu nezúčastní splnomocnil rodiča, ktorý sa zápisu s dieťaťom zúčastní. (Tlačivo si môžete vyzdvihnúť v MŠ Horné Lefantovce.)*

Ak je pravdepodobné, že dieťa, ktoré dosiahne šesť rokov veku do 31. 08. 2024 (vrátane), nedosiahne školskú spôsobilosť,  riaditeľ základnej školy odporučí zákonnému zástupcovi, aby požiadal riaditeľa príslušnej materskej školy buď o prijatie dieťaťa do materskej školy, ak dieťa nenavštevovalo materskú školu, resp. o pokračovanie vzdelávania v materskej škole na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom zákonného zástupcu. Ak riaditeľ príslušnej materskej školy rozhodne o pokračovaní vzdelávania v materskej škole, zákonný zástupca oznámi túto skutočnosť základnej škole, do ktorej zapísal svoje dieťa.

Na základné vzdelávanie možno výnimočne prijať dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku a to vždy po vyjadrení príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a všeobecného lekára pre deti a dorast a predložení dokladu o získaní predprimárneho vzdelania.

O prijatí dieťaťa na základné vzdelávanie rozhodne riaditeľ školy do 15. júna, ktorý predchádza školskému roku, v ktorom sa má základné vzdelávanie začať.

V prípade prezenčného zápisu podľa zákona musia prísť s dieťaťom obaja zákonní zástupcovia.*

Doklady potrebné k zápisu:

• občiansky preukaz, resp. iný doklad o trvalom pobyte
              • rodný list dieťaťa
              • splnomocnenie  – ak jeden zo zákonných zástupcov sa z vážnych dôvodov nemôže dostaviť, tlačivo  splnomocnenia si môžete vyzdvihnúť v MŠ HORNÉ LEFANTOVCE

Prečo práve ZŠ Farská ulica 20, Horné Lefantovce?

• kvalifikovaný a obetavý personál
              • individuálny prístup pri nízkom počte žiakov v ročníku
              • Anglický jazyk od 1.ročníka
              • Vyučovanie prírodovedných a výchovných predmetov metódou CLIL
              • Školský klub detí
              • elokované pracovisko SZUŠ H. Madariovej
              • pestrá krúžková činnosť
              • pekne upravené triedy s didaktickou technikou
              • novozrekonštruovaná, priestranná telocvičňa
              • priestranná školská jedáleň s chutnou stravou
              • rozvíjanie talentu žiakov v  kultúrnej a športovej oblasti
              • domáce projekty
              • vedomostné súťaže
              • škola v prírode, školské výlety
              • domáce  exkurzie
              • karneval
              • Deň zdravej výživy
              • tvorivé dielne v ŠKD
              • Noc v škole
              • tradície a folklór
              • kultúrne podujatia,  výstavy
              • besedy, protidrogová prevencia, prevencia kriminality, environmentálne aktivity, dopravné ihrisko
              • zapojenie v projektoch- Školské mlieko a Školské ovocie
            • Deň otvorených dverí

•                                                                 DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Vážení rodičia a priatelia školy,

riaditeľstvo školy Vás srdečne pozýva

na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ,

ktorý sa bude konať dňa 20. marca 2024

od 7.50-10.30 hod.

Príďte sa pozrieť, ako pracujú Vaše deti – naši žiaci na vyučovaní t. j. podľa rozvrhu hodín.

1.vyuč. hod. - SJL 2.+3. roč.

2.vyuč. hod – MAT  1. a 4. roč,

3.vyuč.hod. – TŠV  1.+ 2. roč.

Pozývame tiež rodičov detí, ktoré navštevujú materskú školu, najmä rodičov budúcich prvákov. Navštívte nás a pozrite si prácu žiakov, chod školy a ponuku aktivít, ktoré pre žiakov robíme.

Radi Vás privítame!