• ATLANTIS

• Zážitky z objavovania, aké tu ešte neboli, smiech a dobrá nálada, spoločne prežitý voľný čas. To všetko  sme dnes ( 3.10.) zažili zábavnom centre ATLANTIS Levice.

• Svetový deň mlieka v školách

• Svetový deň mlieka v školách je medzinárodnou každoročnou udalosťou podporovanou a propagovanou od roku 2000 Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo. Mlieko a mliečne produkty pomáhajú naplniť požiadavky na plnohodnotnú výživu rastúceho organizmu. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka v školách. Je to spôsob, ako sa zamerať na pomoc deťom, zvýšiť ich povedomie, upozorniť na dôležitosť pitia mlieka v školách a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti. Na našej škole sme si tento deň pripomenuli spoločnou desiatou, ktorú tvorili jogurtíky  a mliečko. Pani učiteľky dokonca predviedli svoje kuchárske umenie tým, že nás pohostili tvarohovými koláčikmi z ich vlastnej kuchyne.

• Turistické vychádzky

• Hoci sme školička malá, nie sme ochudobnení ani o záujmovú činnosť popoludní. Každý má možnosť zmysluplne prežiť niektoré popoludnia v týždni a robiť naozaj to, čo ho baví v nasledovných krúžkoch:

VŠEVEDKO, ZDRAVOTNÍČK a ŠPORTOVO-TURISTICKÝ.

Keďže počasie nám v septembri naozaj prialo, uskutočnili sme v rámci ŠPORTOVO-TURISTICKÉHO krúžku vychádzku do gaštanice a zúčastnili sme sa opekačky. Riadne sme sa vyšantili na obidvoch vychádzkach a tešíme sa , kam zase pôjdeme v blízkej budúcnosti.